ZBIRAMO POMOČ ZA PREBIVALCE UKRAJINE

Rdeči križ Slovenije se pridružuje naporom kolegov iz Ukrajine in sosednjih držav pri zagotavljanju osnovnih potrebščin za ljudi v Ukrajini in tistim, ki so jo morali zapustiti. V ta namen zbiramo finančna sredstva za pomoč. Le-ta bodo namenjena Rdečemu križu Ukrajine, da bi ti zagotovili takojšnjo pomoč najbolj ranljivim prebivalcem ter za potrebe, ki bodo zaradi konflikta nastale v obmejnih državah. 

FINANČNA POMOČ

Finančna sredstva lahko donirate s poslanim SMS z besedo BEGUNCEM ali BEGUNCEM5 na 1919 in prispevajte 1 oziroma 5eur. Velja za uporabniki mobilnih storitev A1, Telekom, Telemah in T-2.

Sredstva lahko tudi nakažete na TRR:

RDEČI KRIŽ SLOVENIJE, Mirje 19, 1000 Ljubljana

TRR: SI56 0310 0111 1122 296

SKLIC: SI00 96889

BIC BANKE: SKBASI2X

KODA NAMENA: CHAR

ali s pomočjo QR kode:

MATERIALNA POMOČ

Humanitarno in materialno pomoč za prebivalce Ukrajine ter begunce v drugih državah in pri nas zbiramo na zbirnih mestih občin po urnikih objavljenih po posameznih občinah.

Če bi želeli pomagati, vas trenutno prosimo za:

– higienske pripomočke

– komplete prve pomoči in material za prvo pomoč

– prehranske izdelke (z daljšim rokom trajanja, vsaj pol leta pred iztekom roka uporabe)

Oblek, čevljev, posteljine, oddej in spalnih vreč v tem trenutku NE zbiramo. Prosimo vas, da nam podarite le pomoč iz seznama, saj bo tako zbrana pomoč odgovarjala na potrebe ljudi v stiski in se ne bo po nepotrebnem kopičila v skladiščih.

Že vnaprej se vam zahvaljujemo za vašo solidarnost. Skupaj smo neustavljivi!